Kontrast:
Odstępy:

• O!polskie muzea

Brak opisu obrazka
    Informacje o aplikacji mobilnej „O!polskie muzea” Aplikacja mobilna „O!polskie muzea” została zrealizowana jako zadanie w ramach programu „Kultura Cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W aplikacji znajduje się 1001 zdigitalizowanych obiektów wraz z opisami każdego obiektu. W przedsięwzięciu uczestniczą 22 muzea z terenu województwa opolskiego
    Data publikacji: 26-10-2020 11:30
  • Europejskie Dni Dziedzictwa w PMZG

Brak opisu obrazka
    Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej po raz kolejny angażuje się w Europejskie Dni Dziedzictwa. Przygotowaliśmy dla Państwa dwie planszowe wystawy czasowe: "Pod sztandarem PSL z Kresów na ziemię głubczycką. 75 lat PSL na ziemi głubczyckiej.” - wystawa opowiada o losach działaczy ludowych osiadłych na tym terenie po 1945 r. oraz „W drodze za powołaniem, by służyć” – wystawa prezentuje dawną i obecną działalność zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej w Branicach.
    Data publikacji: 12-09-2020 11:12
  • LEADER TU BYŁ!

Stowarzyszenie LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi" zrealizowało operację pn. LEADER TU BYŁ – produkcja filmu prezentującego osiągnięcia organizacji, instytucji i przedsiębiorców obszaru LGD „Płaskowyż Dobrej Ziemi”.
    Data publikacji: 29-08-2019 08:40
  • Gramy z WOŚP!

Brak opisu obrazka
    Zapraszamy do bezpłatnego odwiedzenia muzeum  w godzinach 12.00-15.30 Ekspozycje stałe i czasowe poświęcone historii Polski. Prezentujemy kopie uzbrojenia husarii, mundury legionów polskich i międzywojnia. Jeśli pogoda będzie sprzyjała-udostępnimy taras widokowy wieży.
    Data publikacji: 10-01-2019 22:00
  • Życzenia noworoczne

Wszystkim odwiedzającym nasze muzeum życzymy w Nowy Roku dużo szczęścia i zdrowia oraz przyjaznych szlaków turystycznych. Dyrekcja i Pracownicy  Powiatowego Muzeum  Ziemi Głubczyckiej
    Data publikacji: 09-01-2019 21:13
  • Wystawa poplenerowa pt. "Plener malarski i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży"

Brak opisu obrazka
    Wystawa poplenerowa pt. "Plener malarski i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży" jest czynna od 29.06.2018 do 20.08.2018 w godzinach pracy muzeum. Kuratorem wystawy jest Ewa Kalinowska-Maćków.
    Data publikacji: 05-07-2018 14:58
  • Znalezisko w zbiorniku wodnym po starym wyrobisku kamieniołomu w lesie "Marysieńka"

Brak opisu obrazka
    W dniu 1.06.2018 r. członkowie Stowarzyszenia Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej wraz z grupą nurków w obecności dyrektor naszego muzeum przeglądała stan zbiornika wodnego po starym wyrobisku kamieniołomu w lesie "Marysieńka".
    Data publikacji: 07-06-2018 12:00
  • "Święto tradycji w Biedrzychowicach i promocja książki pt. "Spojrzenie przez gardkinkę. Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej i Głubczyckiej".

Brak opisu obrazka
    31.05.2018 r. obchodziliśmy "Święto tradycji w Biedrzychowicach i promocja książki pt. "Spojrzenie przez gardkinkę. Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej i Głubczyckiej".
    Data publikacji: 07-06-2018 11:12
  • Znaczki turystyczne

Brak opisu obrazka
    W PMZG dostępne są znaczki turystyczne. Cała kolekcja składa się z czterech wzorów, na których umieszczone są: Ratusz Miejski, Kościół NMP, Mury Obronne i Park Miejski w Głubczycach. Cena pojedynczego znaczka to 7zł. Zachęcamy do odwiedzin muzeum oraz zakupu.
    Data publikacji: 09-05-2018 14:00
  • Wernisaż wystawy "Marzenia" Jan Koloczek

Brak opisu obrazka
    12 kwietnia o godzinie 10.45 odbył się w naszym muzeum wernisaż prac pana Jana Koloczka. "Artysta stworzył własną wizję świata, pełną symboliki, nie pozbawioną akcentów humorystycznych i co ważne zindywidualizowaną. Niepowtarzalnie kolorową."
    Data publikacji: 09-05-2018 08:48