Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

31.05.2018 r. obchodziliśmy "Święto tradycji w Biedrzychowicach i promocja książki pt. "Spojrzenie przez gardkinkę. Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej i Głubczyckiej".

Uczestnicy spotkali się z autorami publikacji i otrzymali bezpłatny egzemplarz książki. Degustowano również tradycyjne dania śląskie, kresowe i małopolskie a dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich grach i zabawach.

Impreza zrealizowana została przy wsparciu "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Organizatorem było Stowarzyszenie "Odnowa Wsi Biedrzychowice" której partnerami były muzea: Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej.